Занимливости | Новости | 3
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Секоја чест: Медицински лица и граѓани ги здружија силите и изработуваат 3Д печатена заштитна опрема за болниците
Доктор

Група ентузијасти со помош на 3Д принтери израборува заштитни маски за доктори и медицински сестри од целата држава.

Инспирација за секого! Елена Бубало неуморно вежба и во втората бременост и држи онлајн тренинзи од дома
Елена Бубало

Биохемиски инженер по професија, успешен фитнес тренер, креаторка на Total Body Workout by Bybalo...

 
Хероите на денешницата: Полицаец со сопругата која е медицинско лице си даваат поддршка преку стакло во Србија
Полицаец со сопругата

Моќна фотографија од Белград ги покажува жртвите на хероите на денешницата...

 
„Ширете љубов, не корона“: Прилепчанец со прекрасни илустрации нè мотивира да останеме позитивни
Илустрации на Филип Грижоски

Филип Грижоски шири позитивност во време на корона и ги потсетува граѓаните за...

 
Пар морал да ја одложи свадбата од соништата поради коронавирусот, стапи во брак во дневната соба
Свадба

Пар, кој морал да ја одложи свадбата поради коронавирусот, стапи во брак во дневната соба.

 
Мини „Пријатели“: Неодоливи бебиња во фотосесија инспирирана од хит-серијата „Friends“
Бебиња

Преслатка фотосесија со шест бебенца инспирирана од хит-серијата „Пријатели“ ќе ве освои.

 
Семејство ѝ пее „Среќен роденден“ на 95-годишна бабичка од дворот за да ја заштити од вирусот
Бабичка

Бабичка доби прекрасно роденденско изненадување од своето семејство. 95-годишната старица...

 
Емотивни средби во доба на коронавирус: Баба и дедо им се радуваат на внучињата преку стакло, дедо го запознава новото внуче преку прозорец
Семејство

На социјалните мрежи кружат фотографии полни со емоции од кои ечат љубов и радост дури и кога меѓу лицата има стакло.

 
„Не сите имаат кому да се обратат“: Жена сподели случка со старица која се плашела да влезе во продавница поради коронавирус
Жена

Жена раскажа средба со стара госпоѓа која се плашела да влезе во продавница за да порача луѓето да им помагаат на оние кои имаат потреба од тоа.

 
„Застанете! Ќе ви помогнам, ако ме слушате“: Измислено писмо од коронавирусот за луѓето
Планета и коронавирус

Видео со измислена порака од коронавирусот за луѓето деновиве...

   
Страница 3 од 511

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3238 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?