Занимливости | Новости | 3
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Фотограф ја покажува реалноста „зад сцената“ на неговите совршени Instagram фотографии
Омах

Фотограф ни дозволува да ѕирнеме зад објективот и да ја видиме реалноста зад неговите фотографии.

АмЧам собра 1.500.000 денари за општествено корисни проекти
АмЧам

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам, бизнис заедница на 130 од најголемите компании во земјава, организираше...

 
Илустрации за непријатните вистини за врските и комплексните љубовни односи
Илустрации

Погледнете како нескротливи авантуристи ги претвориле своите големи возила во домови и привремени места за престој.

 
Авантуристи покажуваат како трансформирале автобуси и комбиња во „домови“, резултатот ќе ве одушеви
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Погледнете како нескротливи авантуристи ги претвориле своите големи возила во домови и привремени места за престој.

 
Болница им овозможува на децата со мини автомобил да одат на операција за да им го намали стресот
Дете

Болница им овозможува на децата да влезат во операционата сала со мини автомобил за да бидат порелаксирани.

 
Што значи различната масленост кај млекото?
Млеко

Без разлика дали го консумирате со вашите омилени домашни колачиња, можеби со какао или со житарки...

 
3-годишно детенце му го заклучило iPad-от на татко си за 48 години
АјПед

Татко стана вирален хит на Twitter откако сподели дека неговото 3-годишно дете му го заклучило iPad-от за 25 милиони минути.

 
Што всушност претставува млеко без лактоза?
Млеко

Начинот на кој повеќето од нас го поминуваат својот работен ден не ни остава многу простор да се грижиме...

 
Неверојатна трансформација: Девојка ослабе 64 кг за една година и со гордост ја покажува овиснатата кожа
Ариана Омипи

Ариана Омипи има 24 години, а веќе долги години се бори со вишокот килограми. Таа успеа да ослаб...

 
17-годишна девојка од Струмица одушеви во бугарскиот „The Voice“
Славица Ангелова

Славица Ангелова одушеви во бугарската верзија на популарното шоу „The Voice“ (Гласот).

   
Страница 3 од 452

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5355 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.