Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Квиз: Проверете колку знаете за чоколадното млеко
Чоколадно млеко

Колку знаете за чоколадното млеко?

Трејлер: Бри Ларсон станува готвачка која ги предизвикува стереотипите за жените во серијата „Лекции по хемија“
Лекции по хемија

Бри Ларсон ги предизвикува стереотипите за жените и да му се спротивставува на сексизмот во трејлерот за „Лекции по хемија“.

 
Годините се само бројка: Влада Стевановиќ од Србија и на 89 години трча полумаратони
Влада Стевановиќ

Влада Стевановиќ го истрча Белградскиот полумаратон на 89 години. Инспиративниот старец започнал да трча а 55 години.

 
Браво: Патиката на дечко со аутизам се распадна сред маратон, друг натпреварувач му ја подари својата
Хесус Вилануева

Таков е случајот со Хесус Вилануева, кој сред маратон му подарил патика на натпреварувач...

 
ВИДЕО: Цело патување тајно ја снимаше саканата со прстенот за на крајот да ѝ предложи брак
Кара

Романтичар и авантурист... Маж ѝ приреди изненадување на саканата на крајот на нивното патување во Италија...

 
„Ме остави без зборови“: Слепа пејачка по вторпат го одушеви Сајмон со неверојатниот глас
Путри Ариани

Слепа пејачка успеа по вторпат да го остави без зборови „строгиот“ судија Сајмон Кауел на „America's Got Talent“.

 
„Нема да биде засекогаш“: Мајка со текст потсетува колку брзо растат децата
Мајка

Мајка потсетува дека децата растат брзо и дека на родителите ќе им недостигаат хаотичните моменти од нивното растење.

 
Секоја чест: Посветен учител од Србија со сопствени средства ја реновираше училницата за да ги изненади дечињата
Училница

Мухамед Дрековиќ заслужува големи пофалби. Посветениот учител од основното училиште „Вук Караџиќ“ во Тутин со...

 
Жена користи различни филтри за да покаже дека социјалните мрежи не се реалност
Мими Веб

Жена сними видео во кое користи различни филтри за да покаже дека „социјалните медиуми не се реални“.

 
Жена од Јапонија научи да програмира на 81 година и сама создаде апликација за стари лица
Масако Вакамија

Жена од Јапонија научи да програмира во деветтата деценија од животот и создаде апликација за стари лица.

   
Страница 2 од 655

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.