Занимливости | Новости | 11
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Самоука дизајнерка ги објави фустаните кои ги креираше во 2020 година, доби бројни комплименти
Сара Хембли

Самоука дизајнерка создава впечатливи и уникатни креации кои ја направија хит на интернет.

Трансформација на бездомник стана хит, фотографиите помогнаа да се обедини со семејството кое мислело дека е мртов
Жоао Коељо

Бездомник беше пронајден од неговото семејство откако фотографии од негова трансформација станаа хит на интернет.

 
Најгламурозната елка со илјадници сваровски кристали мами воздишки во Москва
Сваровски елка

Сваровски ја одбележаа 125-годишнината од постоењето со поставување на уште една грандиозна...

 
5 години подоцна: Прегладнетото „дете-вештер“ спасено во Нигерија сега е пораснато и преслатко момче
Хоуп

Погледнете како изгледа малиот Хоуп, прегладенетото дете-вештер, 5 години по неговото спасување.

 
Волшебна убавина: Најдобрите фотографии од Аурора Бореалис направени во 2020 година
Аурора Бореалис

Погледнете ги најдобрите фотографии од Аурора Бореалис за годината која изминува.

 
Магичен и уникатен: Ѕирнете во шведскиот хотел од снег и мраз
Icehotel

Шведскиот хотел од снег и мраз е вистинска атракција, која секоја година никнува во ново...

 
Прекрасна: Сваровски елката блесна во Милано
Сваровски елка

Галеријата „Виктор Емануел II“ во Милано и годинава е разубавена со прекрасната...

 
Мекензи Скот донира 4 милијарди долари за само 4 месеци
Meкензи Скот

Meкензи Скот за само 4 месеци донираше 4 милијарди долари за лицата најпогодени од пандемијата.

 
Фризер им помага на жените да ги прифатат белите влакна преку впечатливи трансформации со седа коса
Џек Мартин

Фризер ги охрабрува жените да не се срамат од белите влакна, туку да ги прифатат преку моќни трансформации.

 
Панк рок стил: Принцезата од Монако си избричи дел од главата и изненади со смела фризура
Инспиративни личности

Принцезата Шарлин изненади со смела фризура која вообичаено не се асоцира со кралски изглед.

   
Страница 11 од 559

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.