Занимливости | Новости | 10
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Пред и потоа: Жени кои си ја скратија косата и не зажалија за одлуката
Девојка

Промената на фризурата понекогаш е сè што е потребно за да се истакне карактерот и да дојде до израз...

Моќни фотографии: Емоциите на мајки на првата средба со нивните бебиња по породувањето
Birth Photographers

Погледнете моќни фотографии од емоциите на мајките кога за првпат ќе ги видат нивните бебенца по породувањето.

 
Пар од Русија создава љубовни фотографии на прекрасни места низ светот
Јана Левенцева и Владислав Романов

Заљубени партнери од Русија создавајќи фотографии на прекрасни дестинации од светот.

 
Засолниште од Тајланд им дава втора шанса на кучиња со хендикеп, правејќи им инвалидски колички
The Man That Rescues Dogs

Засолниште од Тајланд им прави инвалидски колички на парализирани кучиња. Прочитајте повеќе.

 
Вистинска љубов: Емотивниот момент кога брачен пар се бакнува за првпат по долга разделба поради коронавирусот
брачен пар

Токму пред Св. Валентин, светот го обиколи видео од брачен пар чија љубов не згаснала...

 
Вежбам за мене: Блогерка со силна порака до сите оние кои сметаат дека жените тренираат за мажите
Сиера Нилсен

Фитнес блогерка испраќа моќна порака до сите оние кои сметаат дека жените вежбаат за да им се допаднат на мажите.

 
Мајка која тежела 120 кг и не можела да си игра со синовите ослабе 47 кг и си го промени животот
Викторија Боуен

Мајка си го променила животот откако ослабела 47 кг со вежбање и планирано приготвување на оброци еднаш неделно.

 
Сертифицирана заштитна маска за вистинска заштита за вас и вашите најмали
Д-р Фреи маска

Од започнување на пандемијата, заштитните маски претставуваат дел од опремата за лична заштита...

 
„15 години подоцна, сè уште сме најдобри пријатели“: Луѓе со фотографии го документираат растењето на милениците
Куче

Сопственици на кучиња споделуваат фотографии „пред и потоа“ за да покажат колку брзо лета времето.

 
„Убаво е сама да ја дознаеш веста“: Создаден тест за бременост за лица со оштетен вид
Тест за бременост

Правењето на тест за бременост треба да биде интимно и приватно за секоја личност. Но, за жал...

   
Страница 10 од 566

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.