Ќе ве импресионира: 5-годишно детенце ги знае сите држави во светот и нивните знамиња
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве импресионира: 5-годишно детенце ги знае сите држави во светот и нивните знамиња

Ќе ве импресионира: 5-годишно детенце ги знае сите држави во светот и нивните знамиња

Мал гостин во шоуто на Елен Деџенерис ќе ве импресионира со своите географски познавања.

5-годишниот Нејт Селцер ги знае сите земји од светот и може да ги препознае знамињата на секоја една од нив.

Во видеото, Елен му покажува знамиња и држави од светот на Нејт, а тој без проблем точно ги препознава. Малиот сезнајко не може да си ја скрие среќата кога добива громогласни аплаузи од публиката. На крајот, се разбира, Нејт добива подарок од познатата водителка.

Погледнете:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20009 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?