Симбол на смелоста: Жени си ги споделуваат тетоважите над лузните од отстранување на градите
Почетна » Новости » Занимливости » Симбол на смелоста: Жени си ги споделуваат тетоважите над лузните од отстранување на градите

Симбол на смелоста: Жени си ги споделуваат тетоважите над лузните од отстранување на градите

Сè повеќе жени, кои извојувале победа над ракот на дојка, си ги прекриваат лузните од мастектомијата со тетоважи. За некои од нив, овој симбол на смелоста целосно ја заменува пластичната операција за реконструкција на градите или брадавиците.

Октомври е месец за подигнување на свеста за ракот на дојка. Тоа поттикна многу инспиративни личности да споделат фотографии за да ја подигнат свеста за болеста и да покажат колку храбри жени постојат низ светот.

Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа

„Жените кои го победиле ракот се цврсти жени. Тие се бореа и победија, а за да ги победат и своите лузни, тие можат да сметаат на артист за тетоважи, кој ќе им ја врати женственоста, убавината и самодовербата на овие прекрасни жени. Им се восхитуваме на овие жени“ – пишуваат одговорните од Project Pink, проект кој ја подигнува свеста за болеста.

Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.