„Секој може да носи сè“: Plus-size блогерка ги пресоздава стајлинзите на славните личности
Почетна » Новости » Занимливости » „Секој може да носи сè“: Plus-size блогерка ги пресоздава стајлинзите на славните личности

„Секој може да носи сè“: Plus-size блогерка ги пресоздава стајлинзите на славните личности

Блогерка ги пресоздава модните комбинации на славните личности со plus-size облека.

Кејти Стурино, која стои зад брендот за убавина Megababe, создава стајлинзи со модни парчиња со големина 12 по американски стандрад (кај нас конфекциски број 42). 36-годишната Американка сака да покаже дека формата на телото не го ограничува стилот и дека секој може да носи сè.

Стурино ги објавува своите верзии под хаштагот #SupersizeTheLook и постојано си ја зголемува популарноста. Досега, на Instagram неа ја следат повеќе од половина милион обожаватели.

Кејти Стурино Кејти Стурино

„Го започнав серијалот за да им покажам на жените од сите големини дека можат да го постигнат стилот на супер модерните жени од кои се инспирираат. Славните личности најчесто плаќаат луѓе за да склопат модни комбинации за нив. Ако некој стилист го склопил стајлингот, работата е веќе завршена за тебе“.

„Носете што и да посакате и ставете ја вашата самодоверба на прво место“ – порачува Кејти.

Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино Кејти Стурино

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.