Непосредно по разводот, најбогатиот човек на светот Џеф Безос се бакнува со новата девојка на Вимблдон
Почетна » Новости » Занимливости » Непосредно по разводот, најбогатиот човек на светот Џеф Безос се бакнува со новата девојка на Вимблдон

Непосредно по разводот, најбогатиот човек на светот Џеф Безос се бакнува со новата девојка на Вимблдон

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, присуствуваше на финалето на Вимблдон заедно со својата девојка Лорен Санчез.

55-годишниот основач на Amazon и 49-годишната ТВ водителка го следеа мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во усогласени стајлинзи. Џеф беше фотографиран како ја бакнува Лорен.

Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос Џеф Безос

Ова е прво нивно заедничко појавување на јавен настан. Џеф и Лорен ја започнаа врската уште додека и двајцата беа во брак. Веста за нивната афера одекна во медиумите само неколку дена откако тој и неговата поранешна сопруга Мекензи објавија дека се разделуваат. Тие беа во брак 25 години и имаат 4 деца.

Разводот беше финализиран пред неколку дена, а со него Мекензи доби 38,3 милијарди долари. Таа објави дека планира да донира половина од богатството.

Џеф Безос

И Санчез стави крај на 13-годишниот брак со Патрик Вајтсел со кого има две деца.

Џеф Безос

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?