Мајки споделуваат фотографии од своите тетоважи со кои ги прикриваат лузните од царски рез и стриите
Почетна » Новости » Занимливости » Мајки споделуваат фотографии од своите тетоважи со кои ги прикриваат лузните од царски рез и стриите

Мајки споделуваат фотографии од своите тетоважи со кои ги прикриваат лузните од царски рез и стриите

Сè повеќе мајки избираат да ги покријат со тетоважа лузните и стриите на стомакот, создадени како последица на нивната бременост или породувањето.

Иако многу жени би рекле дека лузните треба да се носат со гордост, бидејќи раскажуваат приказна за создавање на нов човечки живот, други сметаат дека тие го уништуваат изгледот на жената.

Па, дали вие би ги покриле вашите лузни?

Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа Тетоважа

Видео

A video posted by Rachel WS (@rachlws) on

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.