Згодниот поранешен затвореник кој стана хит беше главна атракција на ревијата на Филип Плејн
Почетна » Новости » Занимливости » Згодниот поранешен затвореник кој стана хит беше главна атракција на ревијата на Филип Плејн

Згодниот поранешен затвореник кој стана хит беше главна атракција на ревијата на Филип Плејн

Џереми Микс, поранешниот затвореник која стана интернет хит во 2014 година, за првпат зачекори на модната писта на Њујоршката недела на модата и привлече големо внимание.

Пред три години, фотографија од Џереми направена на денот кога бил приведен во полиција, го обиколи светот. Благодарение на таа фотографија, Џереми придоби илјадници женски обожавателки и слободен пат да се пробие во модната индустрија.

Џереми Микс

Џереми има потпишано неколку модни договори, а сега беше ангажиран од дизајнерот Филип Плејн за неговото модно шоу во Големото јаболко.

Џереми Микс Џереми Микс Џереми Микс Џереми Микс Џереми Микс Џереми Микс

Згодниот престапник е оженет и е татко на три деца. Во 2014 година, тој бил приведен поради нелегално поседување на огнено оружје и неколку криминални улични дела, а бил ослободен пред околу една година.

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on

Мадона, Кајли Џенер, Парис и Ники Хилтон и Оливија Кулпо се само дел од гостинките кои ја следеа ревијата од првиот ред.

Џереми Микс Џереми Микс

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.