Згодниот затвореник кој стана хит е на слобода, започнува да работи како модел
Почетна » Новости » Занимливости » Згодниот затвореник кој стана хит е на слобода, започнува да работи како модел

Згодниот затвореник кој стана хит е на слобода, започнува да работи како модел

Џереми Микс стана интернет хит во 2014 година, благодарение на фотографија направена при неговото приведување во полиција.

Џереми Микс

Згодниот престапник беше уапсен и осуден поради поседување на огнено оружје, но неговите криминални постапки не беа пречка за тој да придобие илјадници женски обожавателки.

Откако стекна голема популарност, уште пред да биде затворен, Микс потпиша договор со агенција за модели, а сега е на слобода и веќе ги разгледува опциите за првите модни ангажмани.

„Сакам да му се заблагодарам на моето семејство и на сите вас за сета љубов, поддршка и молитви. Пресреќен сум и благодарен за она што ме очекува. Подготвен сум“ – напиша тој на Instagram.

Џереми Микс

Фотошопирани фотографии од обожавателки на Џереми

Џереми Микс Џереми Микс Џереми Микс

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.