ВИДЕО: Пар кој со години се борел со неплодност ги изненадува блиските со БЕБЕ кое тајно го посвоил
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Пар кој со години се борел со неплодност ги изненадува блиските со БЕБЕ кое тајно го посвоил

ВИДЕО: Пар кој со години се борел со неплодност ги изненадува блиските со БЕБЕ кое тајно го посвоил

Емотивното видео на пар, кој со години се бори со неплодноста, ќе ви покаже дека семејството може да биде создадено на различни начини. Во него, Лејси и Бенкс Ферис ги изненадуваат блиските со новороденче кое тајно го посвоиле.

Видео

Брачните партнери сонувале да имаат свое дете од денот на нивната свадба, но подоцна се соочиле со необјаснета неплодност, спонтан абортус и минале низ неуспешен процес за посвојување. По години неуспешни обиди, Лејси и Бенкс создале свој профил на сајт за посвојување и преку него ја пронашле мајката на нивното дете.

Тие биле заедно со неа на денот на раѓањето на нивната ќерка Финли.

„Чекањето беше најтешкото нешто. Никој не може да знае како се чувствуваш ако и самиот не поминал низ истото. Вредат сите тие солзи и сите тие молитви кога конечно ќе го добиеш она за кое копнееш. Чекањето низ најмрачните моменти е многу тешко“ – вели Лејси.

„Откривањето на веста беше неверојатно. Тоа е за кога Финли ќе порасне да види колку беа сите среќни што ја гледаат – тоа значи сè“ – додава таа.

Лејси и Бенкс Лејси и Бенкс Лејси и Бенкс Лејси и Бенкс

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5347 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“