ВИДЕО: Мајкл Дамески одушеви во финалето на шоуто на Џенифер Лопез, го освои второто место
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Мајкл Дамески одушеви во финалето на шоуто на Џенифер Лопез, го освои второто место

ВИДЕО: Мајкл Дамески одушеви во финалето на шоуто на Џенифер Лопез, го освои второто место

Мајкл Дамески со сите сили се бореше во финалето на шоуто „World of Dance“, чиј продуцент и член на жирито е Џенифер Лопез.

Австралиецот со македонско потекло танцуваше на „Survivor“ во големото финале.

Видео

Иако даде сè од себе, по последното рангирање, Мајкл остана на второ место. Наградата од милион долари заврши кај групата The Lab.

„Многу сум благодарен за ова искуство. Научив многу за себе и за своите способности. Ништо не може да ме запре, ќе продолжам да го правам она што го сакам. Можеби не освоив еден милион долари, но дефинитивно се чувствувам како да освоив еден милион срца. Тоа ми значи повеќе од сè. Им честитам на финалистите! Сите кои настапуваа во ова финале ја заслужуваа наградата, нема сомнеж во тоа. До следниот пат...“ – напиша тој на Instagram.

Мајкл Дамески

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.