Животни стории | Новости | 9
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Парализирана девојка не дозволи хендикепот да ја спречи да зачекори кон саканиот на свадбата
Ели Пул

Невеста, која пред неколку години останала парализирана од половината надолу, не дозволи хендикепот да ја спречи...

„Не жалам за одлуката“: Мајка на 5 деца посвои бебенце кое никој не го сакал откако дозна дека е бремена
Бебиња

Прочитајте ја приказната на Стефани Холифилд, која згрижи новородено бебе кое никој не го сакал додека била бремена.

 
Цел град го прослави Божиќ два месеци порано за да израдува болно момче кое нема да ја дочека зимата
Кит Буркет

Стотици жители се обединија за да го прослават Божиќ два месеци порано за болно момче да може да ужива...

 
Апел за помош на 15-годишната Сара на која помалото братче треба да ѝ донира коскена срж
Сара Настеска

Сара Настеска има потреба од наша помош. За да се спаси животот на 15-годишното девојче од Охрид...

 
Анорексична девојка која тежела 30 кг и била на работ на смртта го трансформираше својот живот и телото
Сара Рев

Преслаба девојка, која била на работ на смртта, целосно го промени својот начин на живот и своето тело и сега инспирира на Instagram.

 
Жена забремени откако го победи ракот на дојка, ја сподели својата приказна за да ги охрабри сите кои минуваат низ истото
Меган Козиел

Жена која забремени откако го победи ракот на дојка ја сподели својата приказна за да ги охрабри сите кои минуваат низ истото.

 
Жена го износи и роди бебето на најдобрата пријателка која минала низ 9 инвитра и 6 спонтани абортуси
Ерин Болховер

Нова мајка ја сподели животната приказна со светот за да ѝ се заблагодари на најдобрата пријателка која ѝ го износи и роди бебето.

 
ВИДЕО: Еве како изгледа „играта“ фрлање деца низ прозорец на училиште која ја потресе Македонија
Ученици

Македонската јавност реагираше со револт на веста дека 14-годишна ученичка била полесно повредена...

 
За восхит: 6-годишно девојче се грижи за парализираниот татко откако мајката ги напушти
Ѓа Ѓа и Тјен

Деновиве светот го одушеви вест за 6-годишно девојче кое само се грижи за парализираниот татко...

 
„Таа избра живот“: 42-годишна жена роди тројка, откако ги отфрли советите на докторите да го абортира едното
Семејство Бек

По долги и мачни обиди за зачнување, Кристи и Рајан Бек конечно станаа родители, и тоа на три бебиња одеднаш...

   
Страница 9 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3632 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?