Животни стории | Новости | 8
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Девојка тешка 120 кг ја преполови тежината откако не можела да го закопча појасот во авион
Ниама Хедоу

Девојка одлучи целосно да го трансформира својот начин на живот и да ја намали телесната тежина откако...

Новогодишно чудо: 11-месечно бебенце беше спасено по 36 часа поминати под урнатини во Русија
Спасување на бебе

На новогодишната ноќ, поради експлозија на гас во рускиот град Магнитогорск се сруши станбена зграда...

 
АДИО ПРОФА: Студентите од ФТУ со емотивно писмо се збогуваа со нивниот професор Јован Стојаноски
Јован Стојаноски

Прочитајте го прошталното писмо на студентите од ФТУ за професорот Јован Стојаноски.

 
„Семејството доаѓа во сите форми и големини“: Жена која не можела да има деца сега е мајка на 5 сина
Семејството Орам

Жена, која не можела да има деца, раскажа како станала мајка на 5 сина и порача дека семејството доаѓа во сите форми и големини.

 
Тажна вест: Почина македонскиот драматург Горан Стефановски, еден од татковците на „Бушава азбука“
Горан Стефановски

Горан Стефановски замина меѓу македонските легенди. Имаше 66 години.

 
Најтажната свадба: Невеста го кажа судбоносното „Да“ од болнички кревет неколку дена пред смртта
Алек и Саманта Вебстер

Вообичаено кога младенците се заколнуваат на вечна љубов, планираат долг заеднички живот. Но, Алек и Саманта...

 
Жена позираше со невестинскиот фустан и урната со пепелта на саканиот за да испрати моќна порака
Деби Герлах

Жена сними фотосесија во својата венчаница со урната со пепелта на нејзиниот свршеник за да испрати важна порака.

 
„Благословена сум“: Мајка на 7 деца посвои две сирачиња со Даунов синдром откако роди ќерка со истото нарушување
Киша Кокс

Некои мајки без размислување можат да се наречат суперхерои. Таква е Киша Кокс. Прочитајте за нејзината животна приказна.

 
Отворете го срцето: Апел за помош на 28-годишната Цаци која боледува од тумор на мозокот
Цаци

Ајде да се сплотиме и заедно да спасиме млад живот. 28-годишната Славица Тодоровска - Цаци...

 
Мали чуда: Близначиња родени во 24. недела од бременоста победија во битката за живот, сега имаат 17 месеци
Близнаци

Близнаци кои се родиле во 24. недела од бременоста, ги надминаа очекувањата на докторите и преживеаја. Денес тие имаат 17 месеци.

   
Страница 8 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3631 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?