Животни стории | Новости | 7
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Неверојатен момент: Бебенце со замотана папочна врвка околу вратот спасено од одвод во Индија
Бебе

Моментот кога мало бебенце беше спасено од одвод во Индија распламти дискусии и поттикна многу прашања...

Апел за помош на битолчанецот Кире Главинчевски кој поради несреќа остана инвалид
Кире Главинчевски

Кире Главинчевски има потреба од наша помош. 30-годишниот битолчанец остана неподвижен по несреќа која се...

 
Артисти со трогателни цртежи го изразија своето сочувство за настраданите во пожарите во Грција
Пожар во Грција

Артисти од целиот свет со трогателни цртежи им изразија сочувство на настраданите по пожарите во Грција.

 
„Чекањето вредеше“: Фотографка ја документира борбата со неплодноста со искрени фотографии
Аманда

Фотографка ја овековечи својата борба со неплодноста за да им покаже на другите дека чекањето вреди.

 
Скапоцен спомен: Најстариот маж во Канада првпат се среќава со праправнучето крстено по него
Езмонд Олкок

Погледнете фотографии од првата средба на настариот маж во Канада и неговото праправнуче, кое е крстено по него.

 
„Македонската Пепелашка“: 37-годишна девојка која пред 10 години изгубила сè има потреба од помош
Македонската Пепелашка

Прочитајте ја сторијата за Македонската Пепелашка, отворете го вашето срце и донирајте за да ѝ помогнете.

 
Мајка од Скопје ја сподели својата „хорор приказна“ откако 11-месечната ќерка ѝ била искасана и повредена во градинка
Рани

Мајка одлучи јавно да го искаже својот револт откако ја зела својата 11-месечна ќерка од градинка со рани и повреда на главата.

 
Вистинските херои зад спасувањето на 12-те момчиња и тренерот од пештерата во Тајланд
Тајланд

Еве кои се вистинските херои зад спасувањето на 12-те момчиња и нивниот тренер од пештерата Там Луанг во Тајланд.

 
Светот воздивна со олеснување: Сите 12 момчиња и тренерот се спасени од пештерата во Тајланд
Спасување Тајланд

Светот со денови се молеше за спасувањето на 12-те момчиња кои со својот тренер беа заробени во поплавена пештера...

 
Минијатурно чудо: Бебенце родено тешко само 410 грама ги надмина очекувањата на докторите
Адали

Бебенце родено 410 грама, на кое докторите не му давале никакви шанси за преживување, го прослави својот прв роденден.

   
Страница 7 од 38

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?