Животни стории | Новости | 6
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Приказната на една нео-вагина
Жена

Имав 15-16 години и растев во мал град. Знаев дека нешто чудно се случува со мене. Имав навидум „нормално“ детство...

Фотографии и видеа по ужасното невреме на Халкидики кое однесе најмалку 6 животи
Халкидики

Најмалку шест туристи загинаа, а над 100 лица се повредени во ужасното невреме кое синоќа ја зафати Грција во регионот...

 
Свадбено видео кое трогнува: Девојка се омажи за саканиот еден ден пред тој да ја изгуби битката со рак
Свадбата на Навар и Маја

Емотивната венчавка на Навар и Маја е невозможно да ве остави рамнодушни. 22-годишниот спортист се ожени со љубовта...

 
Најмалото бебе на светот, кое тежело само 245 грама, по 5 месеци во болница конечно си заминува дома
Сејби

Сејби дефинитивно е мало чудо. Родено со тежина од само 245 грама, тоа официјално е најмалото бебе на светот кое преживеало.

 
Медицинско чудо во Хрватска: Успешно раздвоени сијамски близначки, двете девојчиња одлично напредуваат
Валентина и Кристина

Медицинскиот персонал во Клиничкиот болнички центар „Ребро“ во Загреб успешно одвои сијамски близначки.

 
Гест за почит: Учител доби 110 слободни денови од колегите за да се грижи за ќеркичката болна од рак
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Учители од цела Алабама се сплотија за заедно да му помогнат на свој колега кој има болна ќеркичка. Тие му подарија 110 слободни...

 
Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника
Мартин

Да бидеме хумани и сите заедно да му помогнеме на Мартин Стојаноски повторно да може да застане...

 
„Јас сум причината зошто НЕ им се дава мед на бебиња“: Текст на мајка која преживеала ботулизам како бебе
Бебе

Жена го раскажа своето речиси фатално искуство со медот за да предупреди колку е опасен тој за малите бебиња.

 
Трагична смрт која го згрози светот: Девојка во Бангладеш запалена зашто го пријавила директорот на училиштето за сексуално малтретирање
Нусрат

Ужасната смрт на млада студентка, која беше запалена затоа што пријавила во полиција сексуално...

 
Бебе родено 4 месеци предвреме, тешко колку лименка сок, преживеа наспроти лошите прогнози
Ивана

Бебе-борец родено со тежина од само 370 грама ги надмина очекувањата на докторите и преживеа.

   
Страница 6 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?