Животни стории | Новости | 5
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Апел за помош на 33-годишната Јана од Охрид која веќе петта година се бори со редок вид на рак
Јана Арсовска

Ајде да ги здружиме силите и заедно да ѝ помогнеме на Јана Арсовска. 33-годишната девојка од Охрид...

Една слика, илјада зборови: Мајка сподели фотографија од моментот кога нејзината мала ќерка се грижи за помалото братче болно од рак
Бурџ

Кејтлин Бурџ допре до срцата на илјадници лица од целиот свет споделувајќи еден од моментите...

 
Од исмејувано момче до инспиративен татко на четири деца: Ник Вујичиќ, мажот без раце и нозе, го живее својот сон
Ник Вујичиќ

Ник Вујичиќ, инспиративниот маж без раце и нозе, покажа како изгледа неговиот сегашен живот со четирите деца и сопругата.

 
Апел за помош за 12-годишниот Горазд да прогледа и безгрижно да си игра со своите другарчиња
Горазд Арсовски

Горазд Арсовски има можност да прогледа, но за да му се оствари таа голема желба...

 
Апел за помош за 20-годишниот Дарко од Ресен со одземеност на раце и нозе поради повреда при скок во вода
Дарко

Дарко Циревски има потреба од помош. 20-годишното момче од Ресен при скок во вода го повредил...

 
1 на 75 милиони: Мајка забременила по природен пат со четворка, го документира растењето на бебенцата на Instagram
Лордес

Мајка, која зачнала со четворка по природен пат, ни дозволува да ѕирнеме во нејзиниот живот со четири бебенца.

 
3-годишно момче кое се бори со рак и мора да е во изолација дома добива забавни посети на прозорец од добродушни сограѓани
Квин Вотерс

Квин Вотерс е мал борец, кој води тешка битка со рак, но секојдневно добива позитивна поддршка...

 
Тажен фотосеријал за мајка која преживеала напад со киселина од сопругот, а сега живее за љубовта на ќерка си
Данг Ти Тхан Хујен

Фотограф ја сподели тажната животна приказна на мајка која преживеала напад со киселина од нејзиниот сопруг.

 
„Син ми се удави пред три дена“: Мајка со порака и фотографии од синот кој беше оживеан ја подигнува свеста за давењето
Адам

Мајка на 4 деца раскажа за моментот кога нејзиниот 5-годишен син се удави во базен за да ја подигне свеста за давењето.

 
Популарна српска мисица, која смело се бореше со рак на матката, почина на 33 години
Дијана Милојковиќ

Смртта на Дијана Милојковиќ силно ја погоди српската јавност, но одекна и многу пошироко. Убавата девојка...

   
Страница 5 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3635 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?