Животни стории | Новости | 44
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Мајка почина откако одби лекување против рак за да го спаси нероденото бебе
Доти

Вистинската мајка секогаш би се жртвувала за своите деца, но 41-годишна Американка ја направи ултимативната...

Две семејства во шок, пред 12 години им биле заменети бебињата
Ања и Ирина

Приказните кои можете да ги видите на филм, или во сапуница, понекогаш се случуваат и во реалниот живот...

 
Бремена истрчала маратон, а веднаш потоа се породила
Амбер Милер

„Ова беше најдолгиот ден во мојот живот“ – изјавила Амбер Милер откако истрчала маратон, а неколку часа...

 
Тагата и верноста на едно куче во една тажна фотографија
Верно куче

Кучињата се најдобрите, но и најверните пријатели на човекот. Оваа тажна фотографија е уште еден...

 
Бесценети совети од еден грижлив покоен татко за своите деца
Пол и Луси

Приказната за Пол Фланаген и неговата татковска љубов може да го трогне секој што ќе ја прочита. Пред околу..

 
Жена херој спасила девојче што паднало од десетти кат
Ву Џупинг

Кинескиња беше прогласена за херој, откако го ризикуваше својот живот за да спаси мало девојче кое паднало од...

 
ФОТО: Црн брачен пар доби бел син со руса коса
Арлет и Францис со Даниел и Сет

Кога пред 11 недели се родил малиот Даниел, сите околу него го гледале со ококорени очи и неверување...

 
За 49-годишнината и подарил по 1$ за секој ден поминат во брак
Артур и Џанет

На денот на 49-годишнината од бракот, Артур Шумахер ја замолил својата сопруга да седне и да ги затвори очите...

 
Со мајчинската интуиција го спаси своето неродено бебе
Софија, Крис и Бела-Меј

Софија Тајлер денес може да го гушне своето бебе само затоа што пред шест месеци одбила да им верува на докторите...

 
9-годишно девојче ја изгуби ногата за да ја спаси својата сестричка
Анаја Ракер

Анаја Ракер е исклучително храбро девојче кое го ризикуваше сопствениот живот за да ја спаси својата сестра...

   
Страница 44 од 45

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.