Животни стории | Новости | 43
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Супер бабичка го победи ракот 5 пати и доживеа 100 години
Елен МекДоналд

Елен МекДоналд е неверојатна пензионерка која 5 пати го победила ракот и надминувајќи ги очекувањата на...

Дознала дека е бремена 9 дена пред породувањето
Ејми и Дејвид

Ејми Фарбер е 19-годишна девојка од Сомерсет, Велика Британија која дознала дека е бремена само 9 дена пред да....

 
Не знаела дека е бремена и се породила во бањата
Џоди Кена и Елизабет

На 2. ноември Џоди Кена излегла порано од работа поради болки во стомакот и кога пристигнала дома веднаш....

 
Мајчинска прегратка врати во живот новороденче
Кејт и Џејми

Мајчинската прегратка и љубов се незаменливи за секое новороденче, но за малиот Џејми прегратката...

   
Страница 43 од 43

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5979 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“