Животни стории | Новости | 41
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Бесценети совети од еден грижлив покоен татко за своите деца
Пол и Луси

Приказната за Пол Фланаген и неговата татковска љубов може да го трогне секој што ќе ја прочита. Пред околу..

Жена херој спасила девојче што паднало од десетти кат
Ву Џупинг

Кинескиња беше прогласена за херој, откако го ризикуваше својот живот за да спаси мало девојче кое паднало од...

 
ФОТО: Црн брачен пар доби бел син со руса коса
Арлет и Францис со Даниел и Сет

Кога пред 11 недели се родил малиот Даниел, сите околу него го гледале со ококорени очи и неверување...

 
За 49-годишнината и подарил по 1$ за секој ден поминат во брак
Артур и Џанет

На денот на 49-годишнината од бракот, Артур Шумахер ја замолил својата сопруга да седне и да ги затвори очите...

 
Со мајчинската интуиција го спаси своето неродено бебе
Софија, Крис и Бела-Меј

Софија Тајлер денес може да го гушне своето бебе само затоа што пред шест месеци одбила да им верува на докторите...

 
9-годишно девојче ја изгуби ногата за да ја спаси својата сестричка
Анаја Ракер

Анаја Ракер е исклучително храбро девојче кое го ризикуваше сопствениот живот за да ја спаси својата сестра...

 
Мајка ќе „прави“ внуче од спермата на починатиот син
Николас и Мариса

Мариса Еванс предизвика многу дебати бидејќи реши да добие внуче кое ќе биде зачнато од спермата на нејзиниот...

 
76-годишен прогледа по разговор со фотографија од починатата сопруга
Џорџ

По 10 години поминати во мрак, Џорџ Хадспет за големо чудо си го повратил видот откако ја бакнал фотографијата...

 
61-годишна Американка го родила својот внук
Кристин Кејси

Кристин Кејси е 61-годишна Американка која решила да остане бремена само за да ѝ помогне на својата ќерка...

 
По 56 години брак, починале во исто време
Доналд и Розмари

Често се појавуваат стории за луѓе чија љубов е толку голема што не можат да живеат без својот партнер и...

   
Страница 41 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3595 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?