Животни стории | Новости | 4
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Итен апел за помош на Лидија која боледува од мултиплекс склероза и ѝ се заканува целосна парализа
Лидија Ристевска

Лидија боледува од прогресивна мултиплекс склероза со сериозни симптоми – попреченост во моториката...

„Кога го донесовме дома, имаше голем страв“: Пар од Скопје згрижи момче со заостанувања во развојот, сега со љубов се бори против предрасудите
Иван

Пар од Скопје во својот дом згрижи момче со заостанувања во развојот кое било плашливо. Благодарение на подарената љубов тоа сега е среќно и весело.

 
Инспиративна жена спаси сираче кое на 4 години тежело 4 кг, неговата трансформација по само 8 месеци ќе ве зачуди
Ејми Хири

Хуманитарка ќе ви ја врати вербата во човештвото и ќе ви покаже дека навистина постојат „ангели“ на Земјата.

 
„Една мајка е клекната пред сите нас и моли за помош“: Да му помогнеме на Никола Новоселски
Никола Новоселски

Мајка со тажен апел за помош на синот Никола Новоселски, кој пред 7 години настрада во тешка сообраќајна несреќа.

 
Јулија Цигарида: „Не те познавам, но ја познавам твојата борба!“
Јулија Цигарида

Многумина тежнеат да доживеат момент кој ќе претставува пресвртна точка во нивниот живот...

 
Маж ја изгуби саканата поради рак на дојка месеци по свадбата, но продолжува да ѝ ги исполнува желбите
Лорин и Мајкл

Маж продолжува да ѝ ги исполнува желбите на покојната сопруга и да го одржува жив споменот за неа една година по нејзината смрт.

 
Љубов, пожртвуваност и храброст: Моќни фотографии на мајка која морала да си ги отстрани дојките поради висок ризик од рак
Ники

Мајка морала да си ги отстрани градите поради висок ризик од рак и покрај тоа што тие претставувале нешто скапоцено за неа и за нејзините близнаци.

 
Таткото на Бијонсе се отвори за неговата борба со рак на дојка
Ноулс

Метју Ноулс, таткото на Бијонсе и Соланж, сподели со јавноста дека се соочил со страшна дијагноза...

 
„Сакам да се радувам на животот како и сите останати“: Да му помогнеме на 19-годишниот Бојан повторно да застане на нозе
Бојан Димитриевски

Бојан Димитриевски моли за помош. 19-годишното момче остана целосно неподвижно по сообраќајна несреќа, при...

 
„Со љубов, сè е возможно“: Запознајте го најстариот пар со Даунов синдром
Мериен и Томи

Животната приказна на „најстариот пар со Даунов синдром“ ќе ве увери дека љубовта не познава граници и дека таа може да победи сè.

   
Страница 4 од 42

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3631 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?