Животни стории | Новости | 38
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

ФОТО: Најинспиративниот човек кој нема раце и нозе се ожени
Ник Вујичиќ

Ник Вујичиќ е човек со неверојатен карактер. Тој со своите оптимистички зборови никого не може да остави...

Апел за помош: Писмо од Ѓокица Величковиќ
Ѓокица Величковиќ

Во години кога требаше најмногу да се радувам на животот со сите негови убавини и предизвици, како на приватен...

 
Маж ѝ подари бубрег на својата девојка за Св. Валентин
Латриша и Тери

Многу мажи за Св. Валентин се наоружаа со цвеќиња, бонбони и накит за да ги изненадат своите сакани. Но, еден маж...

 
Се породила предвреме за мажот ѝ да ја запознае нивната ќерка пред да умре
Марк и Дајен со своите деца

Дајен Олџер била на две недели пред породување кога заедно со својот сопруг решила дека нема време за чекање.

 
Заедно се 82 години и тврдат: „Вистинската љубов никогаш не исчезнува“
Лајонел и Елен Бакстон

„Сега сме позаљубени отсекогаш. Ние сме доказ дека вистинската љубов никогаш не исчезнува“ – велат Лајонел...

 
Бидете хумани: да ѝ помогнеме на малата Дарија!
Дарија

Нема побеспомошен човек од родителот што има болно дете… Секоја минута ja минува во обиди да најде лек, начин...

 
Доктори оживеаја мртво бебе родено без крв во телото
Оливер

Една убава сторија може да ни го стопли срцето и да ни го разубави денот. Раѓањето на малиот Оливер Морган...

 
Самохрана мајка ги посвои 5-те деца на својата пријателка откако останаа сирачиња
Џули со децата

Џули Џоунс е неверојатна пријателка којашто останала доследна на својот збор и ги посвоила петте деца...

 
Жената со две вагини, која двапати ја изгубила невиноста
Хејзел Џонс

Хејзел Џонс е една од малкуте жени кои имаат ретка медицинска појава наречена uterus didelphys, што значи...

 
По 77 години, мајка конечно ја запозна ќерката од која морала да се откаже
Минка и Рут

Минка Дисброу во текот на поголем дел од својот живот се обидувала да открие нешто повеќе за ќерката којашто...

   
Страница 38 од 41

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20062 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?