Животни стории | Новости | 3
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

„Една мајка е клекната пред сите нас и моли за помош“: Да му помогнеме на Никола Новоселски
Никола Новоселски

Мајка со тажен апел за помош на синот Никола Новоселски, кој пред 7 години настрада во тешка сообраќајна несреќа.

Јулија Цигарида: „Не те познавам, но ја познавам твојата борба!“
Јулија Цигарида

Многумина тежнеат да доживеат момент кој ќе претставува пресвртна точка во нивниот живот...

 
Маж ја изгуби саканата поради рак на дојка месеци по свадбата, но продолжува да ѝ ги исполнува желбите
Лорин и Мајкл

Маж продолжува да ѝ ги исполнува желбите на покојната сопруга и да го одржува жив споменот за неа една година по нејзината смрт.

 
Љубов, пожртвуваност и храброст: Моќни фотографии на мајка која морала да си ги отстрани дојките поради висок ризик од рак
Ники

Мајка морала да си ги отстрани градите поради висок ризик од рак и покрај тоа што тие претставувале нешто скапоцено за неа и за нејзините близнаци.

 
Таткото на Бијонсе се отвори за неговата борба со рак на дојка
Ноулс

Метју Ноулс, таткото на Бијонсе и Соланж, сподели со јавноста дека се соочил со страшна дијагноза...

 
„Сакам да се радувам на животот како и сите останати“: Да му помогнеме на 19-годишниот Бојан повторно да застане на нозе
Бојан Димитриевски

Бојан Димитриевски моли за помош. 19-годишното момче остана целосно неподвижно по сообраќајна несреќа, при...

 
„Со љубов, сè е возможно“: Запознајте го најстариот пар со Даунов синдром
Мериен и Томи

Животната приказна на „најстариот пар со Даунов синдром“ ќе ве увери дека љубовта не познава граници и дека таа може да победи сè.

 
Апел за помош на 33-годишната Јана од Охрид која веќе петта година се бори со редок вид на рак
Јана Арсовска

Ајде да ги здружиме силите и заедно да ѝ помогнеме на Јана Арсовска. 33-годишната девојка од Охрид...

 
Една слика, илјада зборови: Мајка сподели фотографија од моментот кога нејзината мала ќерка се грижи за помалото братче болно од рак
Бурџ

Кејтлин Бурџ допре до срцата на илјадници лица од целиот свет споделувајќи еден од моментите...

 
Од исмејувано момче до инспиративен татко на четири деца: Ник Вујичиќ, мажот без раце и нозе, го живее својот сон
Ник Вујичиќ

Ник Вујичиќ, инспиративниот маж без раце и нозе, покажа како изгледа неговиот сегашен живот со четирите деца и сопругата.

   
Страница 3 од 41

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?