Животни стории | Новости | 2
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Жена која била малтретирана во бременоста го напуштила партнерот, сега среќно патува низ светот со ќеркичката
Ана Вон

Жена го напуштила насилниот партнер во седмиот месец од бременоста и избрала да ја израсне ќеркичката сама. Денес, тие патуваат низ светот и се среќни.

Ведрана Рудан го опиша својот пеколен развод и ѝ даде поддршка на Северина: „Зошто солзи? Не ја знаете моќта на парите?“
Ведрана

Ведрана Рудан ја опиша својата лична семејна драма и не штедеше охрабрувачки зборови за Северина.

 
„Прости им сине“: Северина со емотивно писмо до малиот син откако ѝ го одзедоа старателството
Северина

Северина ја изгуби правната битка со Милан Поповиќ. Според судската одлука, нивниот син...

 
„Жива си, а не живееш. Се смееш, а плачеш во душата“: Апел за помош на Марга која боледува од церебрална парализа
Марга Велеска

Марга Велеска целиот свој живот боледува од церебрална парализа, а за подобрување...

 
Ужасни фотографии и видеа по страотниот земјотрес во Албанија
Албанија

Страв, паника и тага ја обзеде Албанија по катастрофалниот земјотрес. Потресот со јачина од 6,4 степени...

 
ВИДЕО: Близначиња се родија 20 минути по силниот земјотрес во Албанија, докторите одбија да ја напуштат болницата
Бебиња

Погледнете видео од слатките близначиња кои дојдоа на свет во болница во Тирана 20 минути по катастрофалниот земјотрес.

 
ВИДЕО: Мажи спасуваат момче кое беше заглавено под рушевините по земјотресот во Албанија
Момче спасено од земјотрес

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер синоќа ја погоди Албанија, а потресот...

 
Итен апел за помош на Лидија која боледува од мултиплекс склероза и ѝ се заканува целосна парализа
Лидија Ристевска

Лидија боледува од прогресивна мултиплекс склероза со сериозни симптоми – попреченост во моториката...

 
„Кога го донесовме дома, имаше голем страв“: Пар од Скопје згрижи момче со заостанувања во развојот, сега со љубов се бори против предрасудите
Иван

Пар од Скопје во својот дом згрижи момче со заостанувања во развојот кое било плашливо. Благодарение на подарената љубов тоа сега е среќно и весело.

 
Инспиративна жена спаси сираче кое на 4 години тежело 4 кг, неговата трансформација по само 8 месеци ќе ве зачуди
Ејми Хири

Хуманитарка ќе ви ја врати вербата во човештвото и ќе ви покаже дека навистина постојат „ангели“ на Земјата.

   
Страница 2 од 41

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?