Животни стории | Новости | 10
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Тинејџерка која во бременоста се здебелила само 1,5 кг дознала дека е трудна 2 часа пред да се породи
Шарлот Томсон

Шарлот Томсон го доби најголемото изненадување – стана мајка иако не ни се сомневала дека е бремена.

Апел за помош на Дарко Арсов, добитник на златни медали на Специјалната Олимпијада
Дарко Арсов

На младиот Дарко Арсов итно му е потребна трансплантација на црн дроб како...

 
„Бог ни даде бебе за секоја година неплодност“: По спонтан абортус, пар дозна дека ќе добие четворка
Пар

За некои парови зачнувањето е најтешката животна мисија и понекогаш се претвора во долгогодишен кошмар. Но, со...

 
Покажете ја хуманоста! Апел за помош на 9-месечниот Доминик кој има вродена срцева аномалија
Доминик

Доминик Иваноски е бебенце кое има вродена срцева аномалија и има потреба од добродушни...

 
Да спасиме детски живот: Апел за помош на 8-годишниот Иле кој боледува од рак на 'рбетниот мозок
Иле

Отворете го срцето и помогнете да спасиме детски живот. 8-годишниот Иле од Демир Капија води...

 
Кејт Винслет и Леонардо Дикаприо ѝ го спасија животот на мајка која одбила да се лекува од рак во бременоста за да го зачува бебето
Џема Натал

Кејт Винслет е заслужна што млада мајка е жива денес. Славната актерка заедно со Леонардо Дикаприо собраа доволно средства...

 
#СегаКажувам: Македонки отворено проговорија за сексуалното малтретирање од шефови, професори, манијаци...
Сега кажувам

Десетици Македонки ги споделија своите приказни или страшните искуства на нивни блиски со сексуално злоставување под хаштаговите #СегаКажувам и #TaniTregoj.

 
Ќе ве замисли: Трогателно писмо кое 27-годишна девојка го напиша пред да умре од рак го обиколи светот
Холи Бучер

Мудри зборови од кои сите можеме да учиме... Писмото на млада девојка која ја изгуби битката со рак го обиколи светот.

 
Двоен благослов: Инспиративниот маж без раце и нозе со фотографии сподели дека доби близначиња
бебиња

Ник Вујичиќ, инспиративниот маж роден без раце и нозе, стана татко на четири деца...

 
Девојка која тежела само 31 килограм ја победи анорексијата, нејзината приказна инспирира на Instagram
Емел Луис

Девојка која 6 години се борела со анорексијата искрено и отворено ја прераскажа својата животна приказна на Instagram, сакајќи да предупреди на опасноста од нарушената исхрана.

   
Страница 10 од 38

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10189 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?