Актуелно | Новости | 9
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

166 новозаразени, 224 оздравени, а НЕМА починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.756 тестирања, а има...

При прием на секое дете му се мери температура, спиење на принципот „нозе-глава“... Филипче и Шахпаска го претставија протоколот за градинките
Венко

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и министерката за труд и социјална политика Јагода...

 
Нова состојба: 145 новозаразени, 216 оздравени и 2 смртни случаи од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.772 тестирања, а има...

 
Забранети се физички поздравувања, на одморите е присутен наставник... Царовска и Филипче ги претставија протоколите за учебната година
Царовска

Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче...

 
Повторно раст: 115 новозаразени, 368 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.665 тестирања, а има...

 
Со 450 тестирања потврдени се само 11 новозаразени со коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 450 тестирања, а има...

 
Само 39 нови случаи на коронавирус, a 48 оздравени и 4 починати
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 817 тестирања, а има...

 
Нови податоци: 131 новозаразен, 81 оздравен и 6 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.297 тестирања, а има...

 
Најнова состојба: 159 новозаразени, 212 оздравени и 5 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 2.018 тестирања, а има...

 
89 новозаразени, 215 оздравени и 7 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.529 тестирања, а има...

   
Страница 9 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9770 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.