Актуелно | Новости | 9
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Загрижувачки податоци: 101 новозаразен, 10 оздравени и 4 смртни случаи од коронавирус
Коронавирус

Министерството за здравство објави алармантни податоци за ситуацијата со коронавирусот кај нас.

Моќни моменти од протестите во Америка по убиството на Џорџ Флојд кои будат надеж дека светот може да биде подобро место
Жена и девојче

Моќни фотографии од протестите против убиството на Џорџ Флојд ја враќаат вербата дека светот може да се подобри.

 
„Татo го промени светот“: Видео од ќеркичката на покојниот Џорџ Флојд ќе ви пробуди емоции
Џиана

Смртта на Џорџ Флојд го потресе светот и ја крена Америка на нозе. Во сите 50 држави во САД...

 
Венко Филипче: 67 новозаразени, 25 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас
Коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека имаме 67 нови случаи на КОВИД-19 од кои најголем дел се од нашиот главен град.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за најновите податоци за коронавирусот
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција за да ѝ ги соопшти на јавноста најновите...

 
Моите две години во „Нова“ беа корисни да обезбедам стипендија на универзитетот „Фордхам“ во Њујорк
Изабела Навија

Изабела Навија пристигнала во Скопје и меѓународното училиште...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот за здравство Венко Филипче (1 јуни)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

 
Нови податоци: 89 новозаболени, 17 оздравени и 7 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус

Состојбата со коронавирусот во нашата држава загрижува, бидејќи бројката на новозаболени и починати...

 
Најнова состојба: Дури 62 новозаразени, 17 оздравени и 2 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во нашата држава има 62 нови лица позитивни на КОВИД-19.

 
Нова состојба: 35 новозаразени, 19 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус

Најновите податоци од Институтот за јавно здравје покажуваат дека во нашата држава има 35 новозаболени од КОВИД-19.

   
Страница 9 од 24

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5880 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.