Актуелно | Новости | 8
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

142 новозаразени, 98 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.542 тестирања, а има...

Што е важно за исхраната во овој период?
д-р Катерина Ставриќ

Исхраната и правилниот избор на намирници за дневното мени ја имаат најголемата одговорност во...

 
Грижете се за менталното здравје: Денес е Светски ден за превенција на самоубиства
Самоубиство

Денес е Светскиот ден за превенција на самоубиства, кој има за цел да ја подигне свеста и да истакне...

 
121 новозаразен, 142 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.410 тестирања, а има...

 
72 новозаразени, 54 оздравени и 3 смртни случаи од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 793 тестирања, а има...

 
Нова состојба: 99 новозаразени, 214 оздравени и дури 8 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.384 тестирања, а има...

 
Нови податоци: Само 37 новозаразени, а 251 оздравен и 6 смртни случаи од коронавирус
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 484 тестирања, а има...

 
92 новозаразени, 86 оздравени и 3 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 997 тестирања, а има...

 
Нова состојба: 127 новозаразени 95 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.574 тестирања, а има...

 
109 новозаразени, 89 оздравени и 3 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.486 тестирања, а има...

   
Страница 8 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9771 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.