Актуелно | Новости | 8
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Донација од Вива за најпогодените клиники и институции од вирусот Ковид 19
Вивакс

„Вивакс“ донираше производи од својот асортиман во количини од 11.000 сока во вредност од 380.000 денари...

66 новозаболени од кои најмногу во Куманово, 12 оздравени и 1 смртен случај кај нас
тест

Министерството за здравство сподели дека во изминатото деноноќие се потврдени...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (14 април)
Венко Филипче

Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција. Министерот за здравство ќе ја...

 
Најнова состојба: Рекордни 42 оздравени, 54 нови заболени и 6 смртни случаи од коронавирус во земјата
Коронавирус

Во изминатата деноноќие, во земјата се дијагностицирани 54 нови случаи на коронавирус. Со ова...

 
Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19
Црвен крст

Црвениот крст на Република Северна Македонија го проширува обемот на своите активности во борбата против корона вирусот.

 
Официјално: За празниците забрана за движење од петок 16:00 часот до вторник 05:00 часот
коронавирус

За време на викендот, вклучително и понеделник, од петок 17-ти април во 16:00 часот, до вторник 21-ви...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (13 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство ја одржува редовната прес-конференција за да ја информира јавноста за најновата...

 
Состојба во Македонија: 26 нови случаи, 3 оздравени и 4 починати од коронавирус
коронавирус

Во изминативе 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во нашата држава со што вкупниот...

 
Најнови податоци: 68 нови случаи на коронавирус кај нас
коронавирус

Расте бројот на нови случаи на коронавирус во нашата држава. Во изминатите 24 часа се регистрирани...

 
Актуелна состојба: 49 новозаболени и 2 починати од коронавирус во Македонија
коронавирус

Регистрирани се 49 нови лица позитивни на КОВИД-19. Вкупниот број на заболени од новиот коронавирус...

   
Страница 8 од 15

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“