Актуелно | Новости | 7
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

24 оздравени, само 7 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
Жена

Според новите инфромации објавени од Министерството за здравство, во Македонија се...

Најнова состојба: 21 оздравени, 18 новозаболени и 3 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус тест

Сè повеќе расте бројот на оздравени лица од коронавирус во земјава. Министерството за здравство...

 
Најнова состојба: 37 нови заболени, 15 оздравени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
Тест

Во изминатите 24 часа, регистрирани се 37 нови случаи на коронавирус во нашата држава...

 
53 новозаболени и 25 оздравени, а нема нови смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус тест

Во изминатото деноноќие регистирани се 53 нови случаи на коронавирус во земјата...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 април)
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција...

 
36 новозаболени, 18 оздравени и 3 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус

Министерството за здравство известува дека во изминатото деноноќие има 36 нови...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче од неговиот дом (16 април)
Венко Филипче

Венко Филипче од денес прес-конференциите ќе ги одржува од неговиот дом...

 
Во Македонија: Рекордни 107 нови заразени од кои најмногу во Куманово, 23 оздравени и 1 починат од коронавирус
Коронавирус

Во изминатото деноноќие има 107 нови заболени од новиот коронавирус.

 
Венко Филипче, Оливер Спасовски и Бујар Османи одат во изолација по средбата со кумановскиот градоначалник кој е позитивен на КОВИД-19
Венко Филипе

По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот...

 
Станете дел од тимот на ПроКредит Банка
Procredit

ПроКредит Банка ја обновува базата на потенцијални кандидати за вработување...

   
Страница 7 од 15

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“