Актуелно | Новости | 6
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

53 оздравени, 13 новозаболени и 4 нови смртни случаи од коронавирус кај нас
коронавирус

Според најновите информации од Министерството за здравство, регистрирани се 13 нови случаи...

Најнови податоци: Рекордни 126 оздравени, 19 новозаболени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа регистирани...

 
Нова состојба: 37 оздравени, 41 новозаболен и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
коронавирус

Во изминатото деноноќие кај нас регистрирани се 41 нов случај на коронавирус...

 
Нова состојба: 36 оздравени, 26 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
тест

Според најновото соопштение од Министерството за здравство, во Македонија регистрирани се...

 
Најнова состојба: 41 заболен и 29 оздравени од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски
Венко Филипче

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче

 
Нови мерки: Се намалува полицискиот час и во работни денови и за викенди
Нови мерки

Од утре (23 април), се намалуваат рестрикциите на движењето.

 
Триглав Осигурување донираше заштитни одела
Триглав Осигурување

Триглав Осигурување донираше 1 000 заштитни одела на Министерството за здравство, наменети...

 
Нова состојба: 48 оздравени, 28 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
тест

Венко Филипче и Министерството за здравство ги споделија најновите информации за...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (21 април)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција...

   
Страница 6 од 15

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5988 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“