Актуелно | Новости | 6
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното
А1 Drive-in кино

A1 Македонија го објави и целосниот репертоар на А1 Drive-in кино.

Нови податоци: 152 новозаразени, 126 оздравени и 2 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.630 тестирања, а има...

 
Раце што зборуваат: Прв веб речник на македонски знаковен јазик
Македонски знаковен јазик

Првиот веб речник на Македонски знаковен јазик е веќе достапен за јавноста.

 
Уникатен настан за филмофили: A1 Drive-in кино од 29 септември до 5 октомври
А1 Drive-in кино

А1 Македонија продолжува со изненадувања за јавноста и со задоволство го најавува уникатниот настан за сите љубители на филмот – А1 Drive-in кино...

 
Се враќаме на високи бројки: 183 новозаразени, 102 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.769 тестирања, а има...

 
88 новозаразени, 135 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.618 тестирања, а има...

 
Со само 552 тестови потврдени се 45 новозаразени, а имаме 7 починати од коронавирус
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 552 тестирања, а има...

 
„Авицена лабораторија“ отвора нов посебен простор за тестирање за КОВИД-19
Авицена лабораторијаи

„Авицена лабораторија“ стави во функција комплетно нов, посебен простор за земање примероци за тест за...

 
ВИДЕО: Еве како ќе изгледа враќањето на училиште за малите ученици
Дете

Пандемијата со коронавирусот неспорно ни ги промени животите и наметна „нова нормалност“. Наскоро...

 
178 новозаразени, 71 оздравен и 4 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.368 тестирања, а има...

   
Страница 6 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9773 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.