Актуелно | Новости | 5
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Повторно висока бројка: 225 новозаразени и 6 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.694 тестирања, а има...

Нови податоци: 162 новозаразени, 109 оздравени и 4 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.350 тестирања, а има...

 
194 новозаразени, 152 оздравени и 2 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.697 тестирања, а има...

 
112 новозаразени, 159 оздравени и 8 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.372 тестирања, а има...

 
„Изгубивме херој од нашето семејство“: Писмо од колешка за медицинската сестра од Охрид која почина од КОВИД-19
медицински лица

Пред неколку дена, уште еден здравствен работник ја изгуби битката со КОВИД-19 во нашата земја...

 
Д-р Ставриќ советува: Како да се подготви детето пред есенскиот период на вирози и настинки
д-р Катарина Ставриќ

Со доаѓање на есента зачестуваат и респираторните инфекции кај децата. Во првите години од животот нормално е детето...

 
Со 387 тестирања потврдени се само 48 нови случаи на коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 387 тестирања, а има...

 
Нова состојба: 148 новозаразени, 65 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.224 тестирања, а има...

 
141 новозаразен, 94 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.559 тестирања, а има...

 
143 новозаразени, 110 оздравени и 9 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.504 тестирања, а има...

   
Страница 5 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9770 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.