Актуелно | Новости | 5
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Алармантно: 132 новозаразени и дури 12 починати лица од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 868 тестирања, а регистрирани се 132 новозаболени.

Загрижувачко: 176 новозаразени и 9 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 870 тестирања, а регистрирани се 176 новозаболени.

 
150 новозаразени, 30 оздравени и 9 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 1.086 тестирања, а регистрирани се 150 новозаболени.

 
163 новозаразени, 40 оздравени и 3 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 1.074 тестирања, а регистрирани се 163 новозаболени.

 
153 новозаразени, 75 оздравени и 6 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во изминатите 24 часа направени се 1.279 тестирања, а регистрирани се 153 новозаболени.

 
Нови правила на аеродромите во Скопје и Охрид: Патниците да пристигнат 3 часа пред летот, задолжителна е маска...
Патување

Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано...

 
Најнови податоци: 136 новозаразени, 43 оздравени и 8 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство извести дека во изминатите 24 часа направени се 1.208 тестирања, а регистрирани се 136 новозаболени.

 
Браво! Доктор од Куманово донираше крвна плазма за да спаси млад маж од Ресен кој се бори со коронавирус
доктор Мирослав Бошковски

Мирослав Бошковски треба да биде пример за секого. 35-годишниот доктор...

 
Официјално: Од овој петок се отвораат сите гранични премини, аеродромите и теретаните
девојка

Од овој петок, 26 јуни, се отвораат сите гранични премини. Патниците ќе можат...

 
Најнова состојба: 118 новозаразени, 74 оздравени и 4 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство извести дека во изминатите 24 часа направени се 1.363 тестирања...

   
Страница 5 од 24

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5882 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.