Актуелно | Новости | 4
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Коронавирусот во Македонија низ бројки: Најмладиот пациент е дете на 2 години, вкупно се направени 1.236 тестови...
Коронавирусот во Македонија

Најмладиот пациент е 2-годишно детенце, најстариот има 91 година, најмногу заразени се од возрасната група 30-39 години...

ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот Венко Филипче
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче известува за најновите информации за ситуацијата со коронавирусот...

 
Стопанска банка АД: Важно соопштение за исплатата на мартовски пензии
Стопанска банка

Стопанска банка информира дека мартовските пензии од фондот на ПИОМ ќе бидат предвремено процесирани со цел да се намали...

 
„Алкалоид“ донира 200.000 евра и ги намалува цените на 158 производи од својот асортиман
Алкалоид

„Алкалоид АД Скопје“, денес донираше износ од 12.300.000 денари (200.000 евра) на посебната наменска донаторска...

 
Нови случаи: 12 лица од Скопје и Куманово се позитивни на коронавирус
Состојба со коронавирус

Бројот на заболени лица од коронавирус достигна 148. Во изминативе 24 часа биле потврдени 12 нови случаи.

 
Нови мерки: Лицата над 67 години ќе смеат да излегуваат само од 5 до 11 часот, младите под 18 години од 12 до 21 часот
Полициски час

Лицата над 67 години од утре ќе смеат да излегуваат само во периодот од 5 до 11 часот претпладне, а младите...

 
„Пикот допрва нè чека“: Доктори од првите линии во Дебар порачуваат да се почитуваат мерките
Доктор

Доктори директно од кризното жариште во Дебар порачуваат луѓето да седат дома и да ги следат препораките на експертите.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче по вториот смртен случај од коронавирус
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче известува за најновите информации за ситуацијата со коронавирусот...

 
Втор смртен случај од коронавирус во земјата: Почина 63-годишен пациент од Дебар
коронавирус

КОВИД-19 ја зеде и втората жртва во нашата земја. 63-годишен пациент од Дебар почина синоќа ...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (20 часот) по првиот смртен случај од коронавирус
Венко Филипче

Со цел да одговори на што повеќе прашања за моменталната ситуација со коронавирусот, Венко Филипче одржува...

   
Страница 4 од 6

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?