Актуелно | Новости | 36
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Зоран Заев и Христијан Мицкоски во домашна изолација, имале контакт со новинар позитивен на коронавирусот
Заев

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се во задолжителна домашна самоизолација. Лидерите...

Нова состојба: 46 новозаболени во изминатото деноноќие, почина родилката од Куманово
Коронавирус

Бројот на новозаболени од новиот коронавирус повторно во пораст. Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид-19.

 
Нова состојба: 18 новозаболени, 5 излекувани и 3 смртни случаи од коронавирус
Коронавирус

Бројот на заболени од коронавирус на дневно ниво опаѓа. Во изминатите 24 часа биле потврдени...

 
Докторка од Велес апелира да запрат критиките кон здравствените работници и повеќе да се цени нивниот труд и пожртвуваноста
Медицински лица

Докторката Алмедина Хајдарпашиќ од Велес преку искрено писмо...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (7 април)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција на која ќе зборува...

 
Нови податоци: 29 новозаболени, а 5 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Бројот на заболени од новиот коронавирус во нашата држава достигна 599. Министерството за здравство...

 
„Во оваа битка вие сте хероите“: Венко Филипче со видео порака за здравствените работници
Венко Филипче

По повод Светскиот ден на здравјето, Венко Филипче со видео порака им се обрати на здравствените...

 
Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар каде ќе има потреба
Бујар Османи

Поранешниот министер за здравство Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар.

 
Најнови податоци: 15 новозаболени, 3 лица починати и 7 излекувани од коронавирус во нашата држава
Коронавирус

Бројот на заболени од коронавирус во Македонија очекувано расте. Министерството за здравство информира...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ
Филипче

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Владимир...

   
Страница 36 од 42

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4939 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.