Актуелно | Новости | 30
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

„Во оваа битка вие сте хероите“: Венко Филипче со видео порака за здравствените работници
Венко Филипче

По повод Светскиот ден на здравјето, Венко Филипче со видео порака им се обрати на здравствените...

Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар каде ќе има потреба
Бујар Османи

Поранешниот министер за здравство Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар.

 
Најнови податоци: 15 новозаболени, 3 лица починати и 7 излекувани од коронавирус во нашата држава
Коронавирус

Бројот на заболени од коронавирус во Македонија очекувано расте. Министерството за здравство информира...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ
Филипче

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Владимир...

 
Од среда нови мерки во целата земја: Во работни денови полициски час од 16 до 5 часот наутро, за викенд целосна забрана за движење
Жена

Од среда, на целата територија на земјата ќе стапат во сила нови мерките на претпазливост и ограничување на движењето.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (5 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче ги презентира пред јавноста најновите информации за ситуацијата...

 
Во Македонија: 72 нови заболени, 1 починат и 3 излечени од коронавирус
Брза помош

>Министерството за здравство објави дека дијагностицирани се 72 нови случаи...

 
Нови податоци: 53 нови заболени и 5 починати од коронавирус во земјата
Коронавирус

Министерството за здравство ја објави новата состојба со коронавирус...

 
ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (3 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче информира за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

 
Најнова состојба: 46 нови случаи на коронавирус, 2 лица починале
Коронавирус

Во изминатото деноноќие, во Македонија регистрирани се 46 нови случаи со коронавирус.

   
Страница 30 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.