Актуелно | Новости | 3
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

ВО ЖИВО: Погледнете го новиот прес на министерот Венко Филипче
Прес на Венко Филипче

Министерот за здравство ќе информира за ситуацијата со Ковид-19 во...

Најнова состојба: 26 нови заболени со коронавирус и 7-ми смртен случај
Koronavirus

Во изминатото деноноќие, потврдени се 26 нови случаи на коронавирус во земјата...

 
Уште 2 нови заболени со коронавирус (вкупно 18), први случаи во Струмица и Гевгелија
Коронавирус

Дополнителни 2 случаи на коронавирус, што значи бројот на новозаболени е 18.

 
ВО ЖИВО: Денешниот прес на министерот Венко Филипче
Венко Филипче

Штотуку започна денешната прес-конференција на Венко Филипче...

 
Венко Филипче: Два нови смртни случаи и 16 заболени од коронавирус
Коронавирус

Коронавирусот зеде уште две жртви во нашата држава. Министерот за здравство Венко Филипче...

 
22 нови случаи на коронавирус во Македонија, нов смртен случај и први заболени во Битола и Струга
Коронавирус

Министерот Венко Филипче само што соопшти дека во изминатите 24 часа има...

 
Протоколи за заштита од коронавирус: Што треба да правите при излегување и по влегувањето во домот?
Заштита од коронавирус

Што се препорачува да направите пред излегување и по враќање во домот за да го минимизирате ризикот од заразување...

 
ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (27 март)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја информира јавноста за најновите информации за ситуацијата со коронавирусот во нашата држава.

 
18 нови случаи на коронавирус, вкупно 219 заразени во земјата
коронавирус

Во изминатото деноноќие во нашата држава се регистрирани 18 нови случаи со коронавирус...

 
Британскиот премиер Борис Џонсон е позитивен на коронавирус
Борис Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон објави дека има коронавирус. Прочитајте повеќе.

   
Страница 3 од 7

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3599 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?