Актуелно | Новости | 29
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Најнови податоци: 68 нови случаи на коронавирус кај нас
коронавирус

Расте бројот на нови случаи на коронавирус во нашата држава. Во изминатите 24 часа се регистрирани...

Актуелна состојба: 49 новозаболени и 2 починати од коронавирус во Македонија
коронавирус

Регистрирани се 49 нови лица позитивни на КОВИД-19. Вкупниот број на заболени од новиот коронавирус...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (10 април)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ги претставува пред јавноста најновите информации за коронавирусот во земјата.

 
Нова состојба: 48 новозаболени, 4 излекувани и 2 починати од коронавирус во земјата
коронавирус

Министерството за здравство ги објави новите информации за коронавирусот во земјата...

 
Зоран Заев и Христијан Мицкоски во домашна изолација, имале контакт со новинар позитивен на коронавирусот
Заев

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се во задолжителна домашна самоизолација. Лидерите...

 
Нова состојба: 46 новозаболени во изминатото деноноќие, почина родилката од Куманово
Коронавирус

Бројот на новозаболени од новиот коронавирус повторно во пораст. Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид-19.

 
Нова состојба: 18 новозаболени, 5 излекувани и 3 смртни случаи од коронавирус
Коронавирус

Бројот на заболени од коронавирус на дневно ниво опаѓа. Во изминатите 24 часа биле потврдени...

 
Докторка од Велес апелира да запрат критиките кон здравствените работници и повеќе да се цени нивниот труд и пожртвуваноста
Медицински лица

Докторката Алмедина Хајдарпашиќ од Велес преку искрено писмо...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (7 април)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција на која ќе зборува...

 
Нови податоци: 29 новозаболени, а 5 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Бројот на заболени од новиот коронавирус во нашата држава достигна 599. Министерството за здравство...

   
Страница 29 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.