Актуелно | Новости | 28
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Венко Филипче, Оливер Спасовски и Бујар Османи одат во изолација по средбата со кумановскиот градоначалник кој е позитивен на КОВИД-19
Венко Филипе

По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот...

Станете дел од тимот на ПроКредит Банка
Procredit

ПроКредит Банка ја обновува базата на потенцијални кандидати за вработување...

 
Донација од Вива за најпогодените клиники и институции од вирусот Ковид 19
Вивакс

„Вивакс“ донираше производи од својот асортиман во количини од 11.000 сока во вредност од 380.000 денари...

 
66 новозаболени од кои најмногу во Куманово, 12 оздравени и 1 смртен случај кај нас
тест

Министерството за здравство сподели дека во изминатото деноноќие се потврдени...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (14 април)
Венко Филипче

Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција. Министерот за здравство ќе ја...

 
Најнова состојба: Рекордни 42 оздравени, 54 нови заболени и 6 смртни случаи од коронавирус во земјата
Коронавирус

Во изминатата деноноќие, во земјата се дијагностицирани 54 нови случаи на коронавирус. Со ова...

 
Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19
Црвен крст

Црвениот крст на Република Северна Македонија го проширува обемот на своите активности во борбата против корона вирусот.

 
Официјално: За празниците забрана за движење од петок 16:00 часот до вторник 05:00 часот
коронавирус

За време на викендот, вклучително и понеделник, од петок 17-ти април во 16:00 часот, до вторник 21-ви...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (13 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство ја одржува редовната прес-конференција за да ја информира јавноста за најновата...

 
Состојба во Македонија: 26 нови случаи, 3 оздравени и 4 починати од коронавирус
коронавирус

Во изминативе 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во нашата држава со што вкупниот...

   
Страница 28 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.