Актуелно | Новости | 27
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Нова состојба: 48 оздравени, 28 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
тест

Венко Филипче и Министерството за здравство ги споделија најновите информации за...

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (21 април)
Венко Филипче

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција...

 
24 оздравени, само 7 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
Жена

Според новите инфромации објавени од Министерството за здравство, во Македонија се...

 
Најнова состојба: 21 оздравени, 18 новозаболени и 3 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус тест

Сè повеќе расте бројот на оздравени лица од коронавирус во земјава. Министерството за здравство...

 
Најнова состојба: 37 нови заболени, 15 оздравени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
Тест

Во изминатите 24 часа, регистрирани се 37 нови случаи на коронавирус во нашата држава...

 
53 новозаболени и 25 оздравени, а нема нови смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус тест

Во изминатото деноноќие регистирани се 53 нови случаи на коронавирус во земјата...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 април)
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција...

 
36 новозаболени, 18 оздравени и 3 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус

Министерството за здравство известува дека во изминатото деноноќие има 36 нови...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче од неговиот дом (16 април)
Венко Филипче

Венко Филипче од денес прес-конференциите ќе ги одржува од неговиот дом...

 
Во Македонија: Рекордни 107 нови заразени од кои најмногу во Куманово, 23 оздравени и 1 починат од коронавирус
Коронавирус

Во изминатото деноноќие има 107 нови заболени од новиот коронавирус.

   
Страница 27 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.