Актуелно | Новости | 26
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Нови мерки: На 1, 2 и 3 мај дозволено движење од 5 до 14 часот
Мерки

Владата донесе нова одлука за ограничување на движењето на граѓаните на територијата на целата држава за време на првомајските празници.

Дизајнерката Коцарева изработува маски и ги подарува, најавува помасовно шиење со својот тим за поголеми донации
Жена со маски

Моника Коцарева ја покажа својата хумана страна. Македонската дизајнерка секојдневно...

 
53 оздравени, 13 новозаболени и 4 нови смртни случаи од коронавирус кај нас
коронавирус

Според најновите информации од Министерството за здравство, регистрирани се 13 нови случаи...

 
Најнови податоци: Рекордни 126 оздравени, 19 новозаболени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа регистирани...

 
Нова состојба: 37 оздравени, 41 новозаболен и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
коронавирус

Во изминатото деноноќие кај нас регистрирани се 41 нов случај на коронавирус...

 
Нова состојба: 36 оздравени, 26 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
тест

Според најновото соопштение од Министерството за здравство, во Македонија регистрирани се...

 
Најнова состојба: 41 заболен и 29 оздравени од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски
Венко Филипче

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче

 
Нови мерки: Се намалува полицискиот час и во работни денови и за викенди
Нови мерки

Од утре (23 април), се намалуваат рестрикциите на движењето.

 
Триглав Осигурување донираше заштитни одела
Триглав Осигурување

Триглав Осигурување донираше 1 000 заштитни одела на Министерството за здравство, наменети...

   
Страница 26 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.