Актуелно | Новости | 25
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (11 јуни)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција за најновите информации за ситуацијата...

Нов пораст: 175 новозаразени од коронавирус, од кои 131 од Скопје, а 5 починати
коронавирус

Во последните 24 часа направен e 971 тест, а регистрирани се 175 нови случаи на КОВИД-19.

 
Загрижувачки податоци: 125 новозаразени и 7 починати од коронавирус кај нас
жена со маска

Министерството за здравство објави дека повторно има значителен пораст на заразени со...

 
Благ пад: 87 новозаболени и еден починат од коронавирус во нашата држава
Коронавирус

Благо опаѓање на бројот на новозаразени од коронавирус во нашата држава. Министерството за здравство...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (8 јуни)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција заедно со претседателот на Комисијата за заразни болести...

 
Нов значителен раст: 127 лица заразени со коронавирус, направени се 702 теста
Коронавирус

Забрзано расте бројот на новозаразени од коронавирус. Министерството за здравство објави дека во нашата држава...

 
Најнови податоци: 111 новозаразени од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Петти ден по ред бројката на новозаболени од коронавирус е троцифрена. Министерството за здравство...

 
125 новозаболени, 8 оздравени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
жена

Најновите податоци од Министерството за здравство покажуваат дека повторно...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (5 јуни)
Венко Филипче

Венко Филипче во моментов одржува прес-конференција откако пред малку беше објавено дека денеска има 180 нови случаи на КОВИД-19 во нашата држава.

 
Алармантен пораст: 180 новозаразени од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство потврди дека има значителен пораст на новозаболените од КОВИД-19.

   
Страница 25 од 42

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4242 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.