Актуелно | Новости | 23
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче од неговиот дом (16 април)
Венко Филипче

Венко Филипче од денес прес-конференциите ќе ги одржува од неговиот дом...

Во Македонија: Рекордни 107 нови заразени од кои најмногу во Куманово, 23 оздравени и 1 починат од коронавирус
Коронавирус

Во изминатото деноноќие има 107 нови заболени од новиот коронавирус.

 
Венко Филипче, Оливер Спасовски и Бујар Османи одат во изолација по средбата со кумановскиот градоначалник кој е позитивен на КОВИД-19
Венко Филипе

По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот...

 
Станете дел од тимот на ПроКредит Банка
Procredit

ПроКредит Банка ја обновува базата на потенцијални кандидати за вработување...

 
Донација од Вива за најпогодените клиники и институции од вирусот Ковид 19
Вивакс

„Вивакс“ донираше производи од својот асортиман во количини од 11.000 сока во вредност од 380.000 денари...

 
66 новозаболени од кои најмногу во Куманово, 12 оздравени и 1 смртен случај кај нас
тест

Министерството за здравство сподели дека во изминатото деноноќие се потврдени...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (14 април)
Венко Филипче

Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција. Министерот за здравство ќе ја...

 
Најнова состојба: Рекордни 42 оздравени, 54 нови заболени и 6 смртни случаи од коронавирус во земјата
Коронавирус

Во изминатата деноноќие, во земјата се дијагностицирани 54 нови случаи на коронавирус. Со ова...

 
Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19
Црвен крст

Црвениот крст на Република Северна Македонија го проширува обемот на своите активности во борбата против корона вирусот.

 
Официјално: За празниците забрана за движење од петок 16:00 часот до вторник 05:00 часот
коронавирус

За време на викендот, вклучително и понеделник, од петок 17-ти април во 16:00 часот, до вторник 21-ви...

   
Страница 23 од 31

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.