Актуелно | Новости | 22
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Високи бројки кај нас: 173 новозаразени, 150 оздравени и 15 починати од коронавирус
Коронавирус

Министерството за здравство извести дека во изминатите 24 часа направени се 1.653 тестирања, а регистрирани се 173 новозаболени со КОВИД-19.

Нови податоци: 120 новозаразени, 123 оздравени и 4 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство извести дека во изминатите 24 часа направени се 954 тестирања, а регистрирани се 120 новозаболени со КОВИД-19.

 
Најнови податоци: 126 новозаразени, 48 оздравени и 4 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство соопшти дека во изминатите 24 часа направени се 1.140 тестирања, а регистрирани се 126 новозаболени.

 
Алармантно: 132 новозаразени и дури 12 починати лица од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 868 тестирања, а регистрирани се 132 новозаболени.

 
Загрижувачко: 176 новозаразени и 9 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 870 тестирања, а регистрирани се 176 новозаболени.

 
150 новозаразени, 30 оздравени и 9 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 1.086 тестирања, а регистрирани се 150 новозаболени.

 
163 новозаразени, 40 оздравени и 3 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 1.074 тестирања, а регистрирани се 163 новозаболени.

 
153 новозаразени, 75 оздравени и 6 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во изминатите 24 часа направени се 1.279 тестирања, а регистрирани се 153 новозаболени.

 
Нови правила на аеродромите во Скопје и Охрид: Патниците да пристигнат 3 часа пред летот, задолжителна е маска...
Патување

Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано...

 
Најнови податоци: 136 новозаразени, 43 оздравени и 8 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство извести дека во изминатите 24 часа направени се 1.208 тестирања, а регистрирани се 136 новозаболени.

   
Страница 22 од 42

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4246 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.