Актуелно | Новости | 20
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Нова состојба: 21 оздравен пациент, 8 новозаболени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
Коронавирус тест

Според најновите информации од Министерството за здравство денес Институтот за јавно здравје...

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (4 мај)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче ги претставува пред јавноста најновите информации...

 
Нова состојба: 47 оздравени, 7 новозаразени и еден смртен случај од коронавирус
Коронавирус

Расте бројот на оздравени лица од коронавирус, а новозаразените се повторно едноцифрена бројка. Институтот за јавно здравје...

 
Венко Филипче: „Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот“
Драган Вучиќ

Откако одекна тажната вест за смртта на македонскиот музичар и водител Драган Вучиќ, со официјална изјава министерот Венко Филипче ја потврди причината за смртта.

 
95 оздравени, САМО 5 нови заболени и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус состојба

Министерството за здравство информира дека денес Институтот за јавно...

 
Најнова состојба: 45 оздравени, 15 новозаразени и 1 смртен случај од коронавирус кај нас
Коронавирус

Секојдневно се зголемува бројот на оздравени лица од коронавирус и веќе нема активни случаи во шест градови...

 
Нова состојба: 69 оздравени, 29 новозаразени и 4 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Бројот на оздравени лица од КОВИД-19 продолжува да расте. Денеска, Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравени...

 
Адеми: Учениците ќе учат од дома до 10 јуни, матурантите се ослободуваат од полагање матура
Арбер Адеми

Учениците од основните и средните училишта ќе ја продолжат наставата со далечинско учење до 10 јуни, односно...

 
Најнова состојба: 111 оздравени, 23 новозаразени и 4 починати од коронавирус
медицинско лице

Во нашата држава се регистрирани 23 нови лица позитивни на КОВИД-19 со што вкупниот број на заразени со коронавирус се искачи на 1.465.

 
Најнова состојба: 38 оздравени, 21 новозаболен и 2 смртни случаи од коронавирус кај нас
медицинско лице

Според денешното соопштение на Министерството за здравство, во изминатите 24 часа...

   
Страница 20 од 31

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.