Актуелно | Новости | 2
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Филипче: 25 нови заболени со коронавирус, 5 излекувани, почина 65-годишна жена
Коронавирус

Во изминатите 24 часа се регистрирани 25 нови случаи на коронавирус во земјата. Со тоа, вкупниот...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (1 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче ќе ги соопшти најновите информации за коронавирусот...

 
ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (31 март)
Венко Филипче

Актуелната ситуација со коронавирусот во земјата ќе биде дискутирана на новата...

 
44 нови случаи на коронавирус и два нови смртни случаи во земјата
Коронавирус

Бројот на заболени со КОВИД-19 во нашата држава достигна 329. Во изминативе...

 
ВО ЖИВО: Погледнете го новиот прес на министерот Венко Филипче
Прес на Венко Филипче

Министерот за здравство ќе информира за ситуацијата со Ковид-19 во...

 
Најнова состојба: 26 нови заболени со коронавирус и 7-ми смртен случај
Koronavirus

Во изминатото деноноќие, потврдени се 26 нови случаи на коронавирус во земјата...

 
Уште 2 нови заболени со коронавирус (вкупно 18), први случаи во Струмица и Гевгелија
Коронавирус

Дополнителни 2 случаи на коронавирус, што значи бројот на новозаболени е 18.

 
ВО ЖИВО: Денешниот прес на министерот Венко Филипче
Венко Филипче

Штотуку започна денешната прес-конференција на Венко Филипче...

 
Венко Филипче: Два нови смртни случаи и 16 заболени од коронавирус
Коронавирус

Коронавирусот зеде уште две жртви во нашата држава. Министерот за здравство Венко Филипче...

 
22 нови случаи на коронавирус во Македонија, нов смртен случај и први заболени во Битола и Струга
Коронавирус

Министерот Венко Филипче само што соопшти дека во изминатите 24 часа има...

   
Страница 2 од 6

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?