Актуелно | Новости | 16
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Најнови податоци: 15 новозаболени, 3 лица починати и 7 излекувани од коронавирус во нашата држава
Коронавирус

Бројот на заболени од коронавирус во Македонија очекувано расте. Министерството за здравство информира...

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ
Филипче

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Владимир...

 
Од среда нови мерки во целата земја: Во работни денови полициски час од 16 до 5 часот наутро, за викенд целосна забрана за движење
Жена

Од среда, на целата територија на земјата ќе стапат во сила нови мерките на претпазливост и ограничување на движењето.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (5 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче ги презентира пред јавноста најновите информации за ситуацијата...

 
Во Македонија: 72 нови заболени, 1 починат и 3 излечени од коронавирус
Брза помош

>Министерството за здравство објави дека дијагностицирани се 72 нови случаи...

 
Нови податоци: 53 нови заболени и 5 починати од коронавирус во земјата
Коронавирус

Министерството за здравство ја објави новата состојба со коронавирус...

 
ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (3 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче информира за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

 
Најнова состојба: 46 нови случаи на коронавирус, 2 лица починале
Коронавирус

Во изминатото деноноќие, во Македонија регистрирани се 46 нови случаи со коронавирус.

 
ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче информира за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

 
30 нови заболени со коронавирус, вкупно 384 случаи во земјата
Тест

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа, во Македонија регистрирани...

   
Страница 16 од 21

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.