Актуелно | Новости | 15
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче со нови информации за коронавирусот (20 март, 15 часот)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче известува за најновите информации за ситуацијата со коронавирусот...

„Ова се хероите кои деноноќно се на работните места“: Венко Филипче сподели фотографија со своите колеги
Венко Филипче со колегите

Венко Филипче сподели фотографија со своите колеги од Институтот за јавно...

 
ВИДЕО: Емотивно збогување на медицински лица кои заминуваат од Вухан по стивнувањето на епидемијата со коронавирусот
Медицинско лице

Во Кина стивна епидемијата со коронавирусот. Сите 16 привремени болници во Вухан се затворија...

 
Принцот Алберт од Монако е позитивен на коронавирус и порачува: „Може да го погоди секој“
Принцот Алберт од Монако

Принцот Алберт од Монако денес објави дека има коронавирус. 62-годишниот Принц се тестирал анонимно, бидејќи не сакал да има приоритет.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за ситуацијата со коронавирусот (19 март, 18 часот)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации...

 
Најнови информации: 6 нови случаи на коронавирус, заразено и 4-годишно девојче од Штип
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче тукушто објави дека има шест нови случаи на коронавирус кај нас.

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако беше објавено дека има 4 нови случаи на коронавирус
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако беа потврдени 5 нови случаи на коронавирус
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации за ситуацијата...

 
Уживајте во магијата на театарската игра од дома: Претставите на МНТ од утре бесплатно на YouTube
МНТ

На задоволство на љубителите на театарската уметност, Македонскиот народен театар одлучи...

 
Црвениот крст на град Скопје во соработка со Пивара Скопје формира мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани
Мобилен тим - Црвен крст

Од утре (среда, 18 март 2020), Црвениот крст на град Скопје, во соработка со Пивара Скопје...

   
Страница 15 од 15

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“