Актуелно | Новости | 10
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Официјално: Учебната година почнува на 1 октомври, ова се протоколите за основните училишта
Училиште

И официјално, Владата донесе одлука учебната 2020/2021 година да започне на 1 октомври.

119 новозаразени, 297 оздравени и 5 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 2.065 тестирања, а има...

 
А1 Македонија слави една година од новиот бренд со подарок 10GB мобилен интернет за сите и многу изненадувања
А1 Македонија

Телекомуникациската компанија А1 Македонија одбележува значаен дел од своето работење - една година присуство...

 
Најнова состојба: 127 новозаразени, 60 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.768 тестирања, а има...

 
Со 860 тестирања потврдени се 78 новозаразени со коронавирус, а има и четири смртни случаи
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 860 тестирања, а има...

 
Нови податоци: 137 новозаразени, 58 оздравени и еден починат од коронавирус во Македонија
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.414 тестирања, а има...

 
Нова состојба: 159 новозаразени, 75 оздравени и 6 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 17.33 тестирања, а има...

 
115 новозаразени, 225 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.825 тестирања, а има...

 
Нови податоци: 118 новозаразени, 127 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.653 тестирања, а има 118 новоинфицирани со новиот...

 
108 нови заболени, 112 оздравени и 2 починати од коронавирус во Македонија
податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.902 тестирања, а има 108 новоинфицирани со новиот...

   
Страница 10 од 36

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9773 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.