Актуелно | Новости | 10
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Најнови податоци: Дури 52 новозаболени, 30 оздравени и 4 починати од коронавирус
Ковид-19 податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се регистрирани 52 лица заразени со новиот коронавирус.

38 новозаразени, 16 оздравени и 3 починати од коронавирус во нашата држава
Ковид-19 податоци

Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие се регистрирани 38 лица заразени со новиот коронавирус SARS-CoV-2.

 
25 новозаразени, 17 оздравени и 3 починати од коронавирус во нашата држава
Ковид-19 податоци

Бројот на заболени од КОВИД-19 расте. Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа имаме...

 
Се укинува полицискиот час, кафулињата и рестораните ќе работат од четврток, засега нема датум за отворање на границите
Ковид-19 податоци

Владата на денешната седница ги разгледа предлозите од Комисијата за заразни болести...

 
Нови податоци: 16 новозаразени,14 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
Ковид-19 податоци

Во нашата држава, во изминатите 24 часа се регистрирани 16 нови случаи на КОВИД-19.

 
21 новозаболен и 17 оздравени, нема смртен случај од коронавирус кај нас
ковид-19 податоци

Според најновото соопштение на Министерството за здравство, денес Институтот за...

 
Најнови податоци: 37 нови заболени и 11 оздравени од коронавирус во земјава
коронавирус

Во последните 24 часа направени се 508 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на коронавирус....

 
Венко Филипче: Срцето на Емилија чука во градите на Иван, а нејзините бубрези спасија живот на двајца пациенти
Венко Филипче

Животот на Емилија Динева згасна прерано, но таа спаси три животи. Семејството на 43-годишната мајка и сопруга...

 
24 оздравени, 20 нови заболени и 1 смртен случај од коронавирус во земјава
Коронавирус

Според информациите кои ги сподели Министерството за здравство, денес Институтот за јавно здравје...

 
Браво! Успешна е првата трансплантација на срце во Македонија
трансплантација

Синоќа, за првпат во нашата држава беше извршена трансплантација на срце. За среќа...

   
Страница 10 од 24

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5886 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.