Мирисање оригами | Колумни | 5
Почетна » Колумни » Мирисање оригами

Мирисање оригами

Урбаниот Сизиф

Многумина веројатно се запрашаа од каде потекнува идејата за името на рубриката. Мирисање оригами. Глупости на квадрат. Каприц на женскиот изопачен ум. Зборот потекнува од “ору“ што означува виткање и „гами“, вториот најдобро познат...

Почетокот или – зошто губам време на глупави статии?

Да разјасниме веднаш – ова нема да биде колумна која ќе плива во правописни и граматички грешки, ќе се дави во неправилна употреба на наставки за членување или ќе бележи отсуство на правилни наводници, надреден знак или нов ред...

   
Страница 5 од 5

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9771 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.