На работното место | Кариера | 2
Почетна » Кариера » На работното место

На работното место

Како да се справите со лош колега
Колеги

Ниту едно работно место нема да биде комплетно без присуството на барем еден „непожелен“ колега, кој што...

Повторно на работа по празниците
Бизнис жена

Новогодишните и божиќните празници се омилен период од годината, поради тоа што никој не мисли на работата...

 
Баланс помеѓу персоналниот живот и кариерата
Баланс - работа/персонален живот

Кога не постои баланс помеѓу личниот живот и кариерата, се појавува стресот...

 
Заслужете ја почитта на колегите
Бизнис жена

Бидете позитивни. Дури и ако сте преоптоварени со работа, бидете оптимисти. Вашите колеги ќе го ценат...

 
Стресот на работното место
Нервозна жена

Вие можете да научите како да го надминете стресот на работното место и да бидете порелаксирани.

 
Како да бидеш лидер
Лидер на работното место

Да станеш лидер на работното место е големо постигнување, затоа што за да го направиш тоа е потребна...

 
Зголемете си ја самодовербата
Самоуверена жена

Самодовербата треба да биде стимулирана и засилувана постојано. За да го направите тоа потребно е...

 
Како да бидете среќни на работа?
Среќна бизнис жена

Сигурно се прашувате како некои луѓе успеваат секогаш да се оптимисти, мотивирани и среќни на работа? Еве како...

 
Лош шеф: Како да се справите?
Лош шеф

Сите мечтаеме да имаме добар шеф, кој ќе нè мотивира, ќе ни помага и ќе нè инспирира. Но, не сме сите толку...

 
Секогаш бидете точни
Точност

За да пристигате секогаш навреме, потребно е да знаете да го менаџирате своето време. Еве неколку совети...

   
Страница 2 од 3

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.