Совети за здравјето | Здравје | 9
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

Самопреглед на дојките
Преглед на дојка

Самопрегледот на дојките е бесплатен, едноставен и ефикасен начин за контролирање на здравјето на дојките. Тој им помага...

Лош здив – како да го откриете и како да го победите?
Жена со лош здив

Лошиот здив секогаш е посочуван како еден од најнепријатните и најодбивните проблеми. Тој предизвикува срам...

 
Како да пиете алкохол без да се испијаните?
Жена што пие алкохол

Алкохолот е присутен на секоја забава и прослава без разлика на поводот и многу луѓе го прифаќаат како најдобар начин да се...

 
Како да останете расположени и енергични во зимските денови?
Расположена жена во зима

Зимското сивило лесно може да ви ја украде насмевката, да ви ја намали енергијата и да ве остави без желба да правите било што...

 
Вежби за подобрување на концентрацијата
Девојка што учи

Колку пати сте се нашле во ситуација да седите на вашето биро и неуспешно да се обидувате да се фокусирате на одредена...

 
Превенција од остеопороза
Остеопороза

Остеопорозата е болест на коските која го зголемува ризикот од фрактури. Таа се карактеризира со намалување на коскената маса...

 
Победете ги грипот и настинката со помош на исхраната
Настината жена

Најдобриот начин да ги избегнете грипот и настинката е да го зајакнете својот имунитет преку здрава исхрана, вежбање, добар...

 
Храна за здрави очи
Жена со моркови

Многу често луѓето го земаат видот здраво за готово, па започнуваат да мислат за здравјето на очите дури...

 
Како да бидете среќни?
Среќна жена

Знаете ли како да сте среќни? Или чекате среќата да тропне на вашата врата? Во многу мал дел од случаите среќата...

 
8 најчести грешки при миењето на забите
Миење на заби

Миењето на забите е навика и ретко кој обрнува внимание што точно прави кога ќе ја земе четката во рацете...

   
Страница 9 од 13

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3318 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?